Wpis 1

Ku pamięci potomnym trzeba odnotować, że w III RP, AD MMXI, – w wyborach do sejmu – preferencje seksualne zostały uznane za równoprawne kryterium kompetencji politycznych.

Niech żyje demokracja!

Wpis 2

„Sztuczna inteligencja” tryumfuje. W 2023 pojawił się chatbot, który konwersuje we wszystkich językach, odpowie na każde pytanie, ponieważ wie wszystko, co powiedzieli/napisali ludzie.

Oto finał ! Nareszcie można pozamykać szkoły, i co za gigantyczna oszczędność.

Wpis 3

W roku 2022 w historii nauki polskiej padł rekord. Otóż tytuł profesora (z dyscypliny naukowej „nauki medyczne” ) otrzymał 29 – letni doktor habilitowany. Z niecierpliwością oczekuję, kiedy polski uczony pobije światowy rekord, jaki w 1869 roku ustanowił F. Nietzsche (powołany na katedrę Filologii Klasycznej Uniwersytetu w Bazylei w wieku 25. lat – jeszcze przed obroną doktoratu i bez wymaganego veniam legendi).

Wpis 4

Do końca czerwca 2023 roku obowiązywało rozporządzenie ministra Niedzielskiego, w którym  nakłada  obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych i aptakach, pomiomo tego, że pandemia dawno się skończyła.

[NB już przed pandemią było wiadomo, że maseczka nie zabezpiecza przed zakażaniem wirusem, ale najważniejszy był urzędowy przekaz: władza przed wiedzą].